Dan | Čas | Aktivnost |
DAN 1 | 10:00 - 18:00 |
|
DAN 2 | 09:00 - 17:00 |
|
DAN 3 | 09:00 – 17:00 |
|
Pogoji za pristop k izobraževanju
Ni pogojev za pristop.
Bi se želeli prijaviti na to izobraževanje?
Seznam razpisanih izobraževanj s termini je na voljo na spletni strani pod zavihkom aktualna izobraževanja in v koledarju izobraževanj. Če med ponujenimi programi ne najdete ustreznega, nam pošljite povpraševanje na e-poštni naslov cvu.fs@um.si. Na vaše povpraševanje bomo odgovorili v najkrajšem možnem času.
prof. dr. Jure Ravnik

je priznani strokovnjak na področju energetskega, procesnega in okoljskega inženirstva ter redni profesor na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru. Njegovo raziskovalno delo obsega široka področja, kot so večfazni in večkomponentni tokovi tekočin, turbulenca, prenos toplote in snovi ter razvoj numeričnih in aproksimacijskih metod.
Dr. Ravnik je bil aktiven v številnih nacionalnih in evropskih raziskovalnih projektih, kjer je sodeloval pri simulacijah tokov tekočin v različnih industrijskih procesih, vključno s proizvodnjo papirja, raziskovanjem obnašanja nanotekočin ter razvojem numeričnih algoritmov za simulacije v različnih aplikacijah. Njegovo delo je ključno za napredek na področju modeliranja prenosnih pojavov in uporabe numeričnih metod v industriji.
Poleg raziskovalnega dela dr. Ravnik aktivno sodeluje v strokovnih komisijah, združenjih in društvih, organizira znanstvene konference in ureja revije s področja inženirstva. S svojim strokovnim znanjem in bogatimi izkušnjami pomembno prispeva k razvoju akademske in raziskovalne skupnosti na področju fluidne dinamike in numeričnih simulacij.
mag. Jana Wedel

je doktorska študentka na Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg v Nemčiji, kjer izvaja sodelovalne raziskave z Univerzo v Mariboru, Fakulteto za strojništvo. Njene raziskave se osredotočajo na obnašanje tako togih kot deformabilnih mikrodelcev, suspendiranih v razredčenih večfaznih tokovih. Objavila je številne članke na teme, kot so prenos in odlaganje aerosolov v realistično modeliranih človeških pljučih, dinamika in interakcije ne-sferičnih delcev (npr. pelod, azbestna vlakna) ter dinamika oblike in gibanja mehkih deformabilnih mikrodelcev, pomembnih za sisteme dostave nanozdravil. Ga. Wedel je začela uporabljati OpenFOAM leta 2014 med dvojnim študijem pri avtomobilskem dobavitelju Schaeffler Technologies v sodelovanju s Technische Hochschule Nürnberg, kjer je raziskovala kavitacijo in večfazne tokove v rotacijskih geometrijah z aplikacijo na motorne sisteme. Poleg svojega doktorskega dela poučuje tečaje numerične dinamike tekočin, ki temeljijo na OpenFOAM, za strokovnjake iz industrije v Nemčiji in je tudi članica fakultete na Technische Hochschule Nürnberg, kjer poučuje magistrske študente numerične dinamike tekočin z uporabo OpenFOAM.
Nejc Vovk

je doktorski študent na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru. V svojem raziskovalnem delu se osredotoča na numerično modeliranje prenosnih pojavov v tekočinah, s poudarkom na modeliranju večfaznih tokov z delci po pristopu Euler-Lagrange. Znotraj tega področja se ukvarja z modeliranjem nanotekočin za uporabo v toplotnih prenosnikih, ki temeljijo na naravni konvekciji, in razvijanjem podmodelov za silo upora na delce v gostem toku, ki temeljijo na strojnem učenju. Slednje je tudi tema njegove doktorske raziskave, kjer gre za sklapljanje konvencionalnih metod računalniške dinamike tekočin z metodami strojnega učenja. Z okoljem OpenFOAM se je prvič srečal tekom magistrskega študija, kjer je v sklopu magistrske naloge na podjetju Rudis d.o.o. raziskoval večfazni tok zraka in suspenzije v pralniku dimnih plinov termoelektrarne.