Urnik se pripravi po dogovoru z udeleženci.
Pogoji za pristop k izobraževanju
Ni pogojev za pristop.
Bi se želeli prijaviti na to izobraževanje?
Seznam razpisanih izobraževanj s termini je na voljo na spletni strani pod zavihkom aktualna izobraževanja in v koledarju izobraževanj. Če med ponujenimi programi ne najdete ustreznega, nam pošljite povpraševanje na e-poštni naslov cvu.fs@um.si. Na vaše povpraševanje bomo odgovorili v najkrajšem možnem času.
red. prof. dr. Tatjana Kreže

je strokovnjakinja na področju tekstilnih vlaken in naravno obnovljivih materialov. Ukvarja se z raziskavami vplivov strukture na interakcijske sposobnosti in uporabne lastnosti vlaken. Proučuje možnosti uporabe vlaken iz alternativnih virov in vplive različnih naprednih postopkov funkcionalizacije na njihove lastnosti in napredno uporabo. V zadnjih 5 letih svojega raziskovanja je na osnovi svojega znanostvenoraziskovalnega dela objavila znanstvene članke, ki so obravnavale naslendje teme:
- Površinske lastnosti nekonvencionalnih celuloznih vlaken.
- Metode preskušanja tekstilnih materialov.
- Novosti na področju tehničnih tekstilij in kompozitov.
- Ekstrakcija keratina iz perutninskega perja in izboljšanje njegovih uporabnih lastnosti z dodatkom glukomanana.
doc. dr. Matej Bračič
je strokovnjak na področju površinske obdelave tekstilnih materialov. Ukvarja se z raziskavami interakcij tekstilnih materialov in drugih trdnih površin izdelanih iz vlaknotvornih polimerov s polimeri, nanodelci in biološkimi molekuli. Proučuje vplive površinskih obdelav na sposobnost preprečevanja rasti mikroorganizmov. V zadnjih 5 letih, je na osnovi svojega znanstvenoraziskovalnega dela objavil znanstvene članke, ki so obravnavali med drugim:
- Protimikrobne prevlke iz polisaharidov z dodanim amoksicilinom za otropedske vsadke iz nerjavečega jekla medicinske kakovosti.
- Disperzibilnost vlažilnih robčkov za izpiranje med shranjevanjem - Vloga nabrekanja vlaken in ionske zaščite.
- Prevleke iz celuloznih derivatov z mešanim nabojem s sposobnostjo preprečevanja koagulacije in adhezije krvnih proteinov.
- Modifikacija površine silikona s formulacijami koloidnih polisaharidov za razvoj protimikrobnih uroloških katetrov.
- Uporaba disperzij iz alkalnih nanodelcev stabiliziranih s celuloznimi derivati za razkisanje in izboljšanje mehanskih lastnosti papirne kulturne dediščine.