Skip to main content Skip to page footer
Transportno in skladiščno-komisionirani sistemi
Cilji izobraževanja
Udeleženci bodo pridobili osnovna znanja o notranjem transportu, skladiščenju in komisioniranju, ki so ključna za optimizacijo logističnih procesov v gospodarstvu.
Zmožnost načrtovanja in oblikovanja naprednih transportnih ter skladiščno-komisionirnih sistemov glede na specifične potrebe in zahteve. 
Spretnost računalniškega modeliranja in simulacije transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov z uporabo orodja AnyLogic. 
Zmožnost prepoznavanja tehnoloških trendov in smernic v skladiščno-komisionirnih sistemih za uvedbo inovativnih rešitev. 
Sposobnost analiziranja in izboljšanja logističnih procesov v realnem okolju, s poudarkom na učinkovitem upravljanju notranjega transporta in skladiščenja. 
Deli izobraževanje
Podrobnosti izobraževanja
5 dni
slovenski
kombinirano
2
/10
0,00 €
Vsebina

Izobraževanje je namenjeno vsem, ki želijo pridobiti celovit vpogled v najnovejše trende in tehnološke smernice na področju transportnih in skladiščnih sistemov. Med tečajem se boste seznanili z avtomatizacijo in robotizacijo teh sistemov ter spoznali procesne in tehnično-tehnološke vidike, ki omogočajo učinkovito upravljanje materialnih tokov v sodobni logistiki. 

Teoretično znanje bo podkrepljeno s praktičnimi vajami in primeri, kjer boste uporabili analitične in empirične modele za načrtovanje ter oblikovanje transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov. Poleg tega boste delali s programom AnyLogic za diskretno numerično simulacijo, kar vam bo omogočilo boljše razumevanje in optimizacijo logističnih procesov v realnih okoljih. 

Eden od vrhuncev tečaja bo strokovni ogled izbranega skladiščno-distribucijskega centra, kjer boste imeli priložnost videti, kako najsodobnejše tehnološke rešitve delujejo v praksi. Poleg tega se boste naučili načrtovati lastne simulacijske modele, ki jih boste lahko uporabili pri svojem delu. 

Tečaj ponuja tudi obsežne računalniške vaje, ki vključujejo izdelavo simulacijskih modelov transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov, kar vam bo omogočilo, da svoje znanje preizkusite na praktičnih primerih in ga prenesete v realno poslovno okolje. 

Če želite poglobljeno razumeti, kako delujejo sodobni transportni in skladiščni sistemi, ter osvojiti orodja, ki vam bodo pomagala optimizirati vaše procese, je to izobraževanje odlična priložnost za vas! 

Kompetence

  • Sposobnost samostojnega iskanja in pridobivanja strokovnih informacij in podatkov s področja transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov.
  • Zmožnost načrtovanja in oblikovanja naprednih transportnih ter skladiščno-komisionirnih sistemov glede na specifične potrebe in zahteve. 
  • Spretnost računalniškega modeliranja in simulacije transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov z uporabo orodja AnyLogic. 
  • Zmožnost prepoznavanja tehnoloških trendov in smernic v skladiščno-komisionirnih sistemih za uvedbo inovativnih rešitev.
  • Sposobnost analiziranja in izboljšanja logističnih procesov v realnem okolju, s poudarkom na učinkovitem upravljanju notranjega transporta in skladiščenja. 

Urnik izobraževanja

Dan

Čas

Aktivnost

DAN 1

 

 

16.00 - 20.00 

Predavanje 1 (3 šolske ure) - V ŽIVO 

  • Trendi in tehnološke smernice transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov. 
  • Procesni in tehnično-tehnološki vidiki transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov I. 

DAN 2

16.00 - 20.00 

Predavanje 2 (3 šolske ure) - V ŽIVO 

 

  • Procesni in tehnično-tehnološki vidiki transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov II. 

DAN 3

16.00 - 20.00 

Predavanje 3 (3 šolske ure) - V ŽIVO 

  • Strokovni ogled skladiščno distribucijskega centra. 

DAN 4 

16.00 - 20.00 

Avditorne vaje (3 šolske ure) - V ŽIVO 

  • Načrtovanje in oblikovanje transportnih in skladiščno-komisionirnih sistemov. 
  • Predstavitev primerov dobrih praks simulacijskih modelov logističnih sistemov. 

DAN 5

16.00 - 20.00 

Računalniške vaje 1 (3 šolske ure) - ONLINE 

  • Izdelava simulacijskega modela proizvodno-logističnega sistema. 

Pogoji za pristop k izobraževanju

Ni pogojev za pristop.

 

Bi se želeli prijaviti na to izobraževanje?

Seznam razpisanih izobraževanj s termini je na voljo na spletni strani pod zavihkom aktualna izobraževanja in v koledarju izobraževanj. Če med ponujenimi programi ne najdete ustreznega, nam pošljite povpraševanje na e-poštni naslov cvu.fs@um.si. Na vaše povpraševanje bomo odgovorili v najkrajšem možnem času.

 

Nosilec izobraževanja

prof. dr. Tone Lerher

je redni profesor na Univerzi v Mariboru, kjer pokriva področji konstruiranja in logistike. Njegovo bogato raziskovalno delo se osredotoča na razvoj sodobnih analitičnih in numeričnih modelov, ki se uporabljajo za analizo in optimizacijo transportnih, dvižnih, mobilnih (robotskih) in skladiščno-komisionirnih sistemov. Poleg temeljnih raziskav prof. dr. Lerher sodeluje tudi v industrijskih aplikacijah, kjer razvija prototipe naprednih transportnih in dvižnih sistemov, izvaja logistične analize materialnih tokov in uporablja senzorske sisteme za sledenje in identifikacijo logističnih procesov. 

Njegovo raziskovalno delo je bilo večkrat mednarodno priznano, pri čemer se redno pojavlja v uglednih znanstvenih revijah, ki jih objavljajo založniki, kot so Taylor & Francis, Elsevier in Springer. Poleg tega aktivno sodeluje s številnimi akademskimi in strokovnimi združenji, kot sta Slovenski inštitut za standardizacijo (SIST) in Verein Netzwerk Logistik (VNL). 

Letos je bil prof. dr. Lerher uvrščen na prestižno Stanfordovo lestvico 2 % najboljših raziskovalcev na svetu, kar potrjuje njegov izjemen prispevek k razvoju transportnih in logističnih sistemov na globalni ravni. 

Ostali izvajalci

 asist. Marko Motaln, mag. inž. str.

Marko Motaln je po izobrazbi magister inženir strojništva in je izvoljen v naziv asistent za področje "konstruiranje" v Laboratoriju za transportne naprave, sisteme in logistiko na Fakulteti za strojništvo, Univerze v Mariboru. Njegova raziskovalna dela se nanašajo na razvoj in konstruiranje transportnih naprav ter simulacijsko modeliranje transporta sipkih snovi. Njegova bibliografija obsega v zadnjih petih letih tri izvirne znanstvene članke s področja transporta sipkih snovi objavljene v uveljavljenih mednarodnih revijah uglednih založnikov. Poleg njegovega rednega dela kot asistent, je aktiven pri svojem doktorskem študiju, kjer se podrobneje ukvarja z izdelavo prototipov  specialnih naprav in modeliranjem obrabno obstojnih površin pri transportu sipkih snovi. 

asist. Jakob Marolt, mag. inž. stroj.

je po izobrazbi magister inženir strojništva in je izvoljen v naziv asistent za področje "logistika (tehnika)" v Laboratoriju za kognitivne sisteme v logistiki na Fakulteti za logistiko, Univerze v Mariboru. Njegova raziskovalna dela se nanašajo na analitično in simulacijsko modeliranje in optimizacijo logističnih in skladiščno-komisionirnih sistemov. Njegova bibliografija obsega v zadnjih petih letih štiri izvirne znanstvene članke s področja logistike, objavljene v uveljavljenih mednarodnih revijah uglednih založnikov. Poleg njegovega rednega dela kot asistent, zaključuje svoj doktorski študij, kjer se podrobneje ukvarja z načrtovanjem in optimiranjem večglobinskih regalnih skladiščnih sistemov z avtomatskimi vozički.